FAŞİZMİ YIKACAĞIZ ÖZGÜRLÜĞÜ KAZANACAĞIZ
FAŞİZMİ YIKACAĞIZ ÖZGÜRLÜĞÜ KAZANACAĞIZ
0 Yorum
372
19-08-2021

Almanya’nın Dortmund kentinde, 21 Ağustos Cumartesi günü, “Faşizmi yıkacağız, özgürlüğü kazanacağız” şiarıyla Sinan Dersim Festivali düzenleniyor.

Heval Sinan, çözüm üreten, ön açan, pratikçi devrimciliği ile yaratılan, birleşik mücadele pratiklerinin zeminini yaratmak için en çok çaba sarfedenimizdi. Sözünü söylerken iddialı sözünün arkasında kararlı ve sözün pratiğe dökülme sürecinde yapıcı, ısrarcı, inatçıydı. Bugün her alanda ortaya çıkmış ve hızlı pratik önderlik konumuna doğru yükselen HBDH pratiği ve pratikçiliği ondan çok şey aldı. Milis eylemliliklerindenden ortak komutanlık bünyesindeki gerilla mücadelesine oradan her biçimiyle fiili meşru mücadele faaliyetine kadar tüm HBDH pratiğinin zeminin örülmesi için geçilen uzun ve sabır gerektiren yol onun inatçı, ısrarçı ama bir o kadarda neşeli adımlarıyla doludur.


Heval Sinan, birleşik devrimin bir kurmayı olarak onun sorunlarına bilinen alışılagelmiş geleneksel yöntemlerle cevap vermekle yetinmedi hiç. Hep yeninin peşinde, günümüzün sorunlarına bu günde verilecek cevapların arayışında oldu.Heval Sinan yoldaştı. Neşeli devrimciliği, rutini bozan pratikleriyle canlı ve güler yüzlü bir pratiğin ön açıçısı olurken, devrimci saygı ve mesafe dışında yapay brokratik tavırları değersizleştirerek yoldaşlaşma sürecimize sıcaklığını kattı. Hesapsızca neşesini, güler yüzünü ve sıcaklığını kattığı her pratik, birleşik devrim mücadelesinde ve onun paralelinde yaratmaya çalıştığımız yoldaşlaşma sürecimize sağlam birer ilmek oldu. Dokunduğu her yoldaşında sıcacık ve bir o kadar da güzel yüzlü anılar bıraktı.
 

Sinan yoldaşın devrimci anısı önünde saygı ve minnetle eğilirken ona ve onun şarsında bütün ölümsüzleşenlerimize bir kez daha söz veriyoruzki; hedefe varacağız. Tüm ölümsüz yoldaşlarımızın düşlerini gerçek kılacak birleşik devrimi kazanacağız.
 

Devrimci Birleşik Mücadele (DBM)

 

YORUM GÖNDER

ZİYARETÇİ YORUMLARI

BENZER KONULAR

EZDA

GÜLÜMSE ÖLÜM UTANSIN

ÜLKEMİN HARİTASIDIR YERYÜZÜNÜN ÇİZGİLERİ

CESUR RUHLARIN EYLEMİ - SANAT

8. SAKİNE CANSIZ FESTİVALİ

FAŞİZMİ YIKACAĞIZ ÖZGÜRLÜĞÜ KAZANACAĞIZ

SOLGUN SARI

İKLİM KAHVERENGİ

PATİKA

BİR YARA BİNLERCE ACI

DENGÊ ZÊ

GÖZYAŞLARIN HEZİL’E DÜŞMESİN

BAŞKA DİLDE ANNE OLMAK

SİZ DE 'GREV'E KATILIN !