XELİFAN ŞEHİTLERİ ONURUMUZDUR
XELİFAN ŞEHİTLERİ ONURUMUZDUR
0 Yorum
82
11-10-2021
 

28-29 Ağustos gecesi Güney Kürdistan’ın Xelifan mıntıkasında yaşanan olay nihayet netleşti. KDP pususuna düşen HPG birliğinden Haki Zilan adlı gerilla, pusudan kurtulup arkadaşlarına ulaştıktan sonra yaşananları aydınlattı.

Bilindiği gibi, bir süre önce aynı mıntıkada benzer bir olay daha yaşanmış, üç kişilik HPG birliğinden şimdiye kadar hiçbir haber alınamamıştı. HPG’nin ve Kürt kamuoyunun bütün çağrılarına rağmen, KDP yetkililerinden herhangi bir açıklama yapılmamıştı. Dolayısıyla ikinci olaya ilişkin Haki Zilan’ın yaptığı açıklama, birinci olay açısından da aydınlatıcı oldu.

Haki Zilan’ın verdiği bilgilere göre, 7 kişilik HPG birliği, TC işgaline karşı Haftanin, Metina, Zap ve Avaşîn’de savaşmak amacıyla Kandil’den Behdinan’a gidiyordu. Değişik alan ve görevlerden gelmiş ve sadece yol geçişi için örgütlendirilmiş karma bir birlikti.

28-29 Ağustos gecesi Xalifan mıntıkasında Zap Suyunu geçtikten hemen sonra, o alanda daha önceden kurulmuş olan bir KDP pususuna düştü. Pusuyu kuranlar hiçbir uyarı yapmadan dört bir yandan çok yoğun bir şekilde ateş ettiler.

Demek ki gidenlerin kim olduklarını biliyorlardı ve daha öncesinden izliyorlardı. Bilgi sahibi olarak ve katletmek amacıyla söz konusu pusuyu kurdular. Böylece HPG gerillasına karşı resmen savaş açmış oldular.

Gerilla Haki Zilan şöyle devam ediyor: Ateş çok yoğundu ve dört bir yandan mermiler geliyordu. Biz gerilla düzeninde yürüyorduk ve ben en arkadaydım. Yoğun ateşle öndeki arkadaşlar vuruldular. Mermiler onlara değdiği için bana ulaşmadı. Seslendim ve cevap alamayınca şehit düştüklerini anladım. Bir kademe geri çekildim ve bir taşlık alanda gizlendim.

Sabah olunca KDP araçları çatışma yerine geldi ve bir süre ateş ettikten sonra arkadaşların cenazelerini alıp götürdüler. Muhtemelen yaralı olan bazı arkadaşları da o biçimde öldürdüler. Silahsız ve ayakkabısız olarak on altı gün gizli bir biçimde yürüyerek HPG güçlerine ulaştım!

HPG gerillası Haki Zilan’ın verdiği bilgiler son derece net ve açık. Söz konusu olayı hiçbir tartışmaya mahal vermeksizin tüm yönleriyle aydınlatıyor.

KDP güçleri bilerek ve planlayarak HPG gerillasının yoluna pusu kuruyor ve gece pusuya düşen gerilla birliğini vuruyor. Sonuçta sağ veya ölü olarak 6 gerillayı alıp götürüyor. Şimdilik bu altı gerilladan birinin yaralı esir, içlerinde HPG komutanlarından Şoreş Mardin ve Tolhildan Raman’ın da bulunduğu beşinin ise şehit olduğu biliniyor.

Herhalde KDP Yönetimi, bu kadar açık bir saldırı ve katliam olayından sonra da “Ben PKK’ye karşı savaş başlatmadım” diyemez. Böylece KDP’nin, tıpkı TC gibi ve TC ile birlikte PKK’ye karşı savaş başlatmış olduğu açıktır.

KDP tarafından şehit edilen gerillalardan Şoreş Mardin ile Tolhildan Raman’ın Rojava’da, Brüsk Munzur’un ise Şengal’de DAİŞ’e karşı savaştıkları bilinmektedir. Hatta bazıları söz konusu savaşta yaralanmış, uygun alanlarda tedavi gördükten sonra bu kez de Medya Savunma Alanlarına yönelik TC işgaline karşı yürütülen savaşta yer almak üzere Behdinan’a geçmektedir.

Zaten Behdinan bugün savaş içindedir ve Behdinan’a giden herkes söz konusu savaşa katılmak üzere gitmektedir. Bunu da herkesten çok KDP bilmektedir.

KDP Türk işgalini desteklemektedir

Peki Xelifan’da pusu kurarak gerillaları katleden KDP’nin bu yaptıkları ne anlama gelmektedir? Çok açık ki, Haftanin, Metina, Zap ve Avaşîn’de TC işgaline karşı savaşmak üzere giden gerillayı yolda pusu kurup vurarak, gerillanın TC işgaline karşı savaşmasını engellemek istemektedir. Bu biçimde çok açık olarak AKP-MHP faşizminin Güney Kürdistan topraklarına dönük işgalini desteklemektedir.

AKP-MHP faşizmiyle PKK’ye karşı savaş ortaklığı, arkadaşlığı ve ittifakı kurmaktadır. Kürdistan özgürlük direnişinin değil, TC işgalinin başarılı olmasını istemektedir. Dahası Şengal ve Rojava’da yenilmiş olan DAİŞ’in intikamını almaya çalışmaktadır. Xelifan’da KDP’nin yaptıklarının bunlardan başka herhangi bir anlamı olamaz.

Çok açık ki, Haftanin’de, Metina’da, Avaşîn’de, Xakurkê’de gerillayı güneyden kuşatarak TC işgal saldırıları için zemin yaratan KDP, Xelifan katliamlarıyla bu tutumu da aşıp TC ile birlikte gerillaya karşı açık savaş yapar hale gelmiştir.

Metina’da, Zap’ta, Avaşîn’de Kürt özgürlük gerillasına karşı kimyasal silahla saldıran AKP-MHP faşizminin suç ortağı olmuştur. Haftanin’den Xakurkê’ye kadar Kürdistan ormanlarını yakan ve kesen AKP-MHP faşizmine destek vermiştir.

Zaten Hewlêr’de bir MİT elemanı vurulunca kıyamet kopartan KDP, Süleymaniye’de PKK militanı Şükrü Serhat’ın MİT tarafından katledilmesi karşısında çıt bile çıkartmamıştır.

On yılı aşkın süredir AKP-MHP faşizminin Medya Savunma Alanlarına yönelik istihbarat destekli hava saldırılarına destek vermiştir. Söz konusu bu saldırılarda belki de bine yakın Kürt özgürlük savaşçısı katledilmiştir. Çok açık ki bütün bunlarda da KDP Yönetiminin çok önemli bir payı ve suç ortaklığı vardır.

Evet tarihsel olarak Kürdistan’da aşiretçi-feodal egemen güçlere dayanan bir işbirlikçilik ve ihanet söz konusudur. Bu güçler ve izledikleri işbirlikçi-ihanetçi çizgi sürekli Kürt toplumunu bölüp parçalamış ve düşmanları karşısında hep zayıf bırakmıştır.

Tarihin özgürlük için önemli imkânlar sunan elverişli koşullarının değerlendirilmesini önleyerek, Kürt özgürlüğü önünde hep engel olmuştur. Medlerden bugüne kadar Kürt tarihinin bir yüzü, hep lanetle anılan olumsuz yüzü böyledir. Kürtler bunu “Bir tas çorbaya kendini satma” olarak değerlendirmişlerdir. Hatta çok daha ağır kavramlarla mahkûm etmişlerdir.

KDP, ihanetin en kristalize halidir

Fakat şu gerçeği de çok iyi bilelim ki, tarihin hiçbir döneminde işbirlikçi-ihanet bugün KDP’nin içine düştüğü ve icra ettiği düzeyde olmamıştır. Hiç bu kadar alçalmamış ve düşkünleşmemiştir.

Tarihin Kürtler açısından bu denli elverişli imkânlar ve fırsatlar sunduğu bir ortamda, bütün bunları sadece bireysel ve ailesel çıkarları için, biraz para kazanabilmek için satmanın, Kürt düşmanı ve soykırımcısı faşist AKP-MHP yönetimiyle bu denli ilişki ve ittifak içine girmenin başka hiçbir anlamı yoktur.

Bugünkü KDP-TC ittifakının başka türlü izahı mümkün değildir. Bu ittifakın Kürt düşmanı faşist DAİŞ ve MHP ile ittifak olduğu açıktır. Zaten özgür Şengal’e karşı bu kadar düşman ve saldırgan olmaları da bunu açıkça göstermektedir.

Kürtler KDP ve ihanete tavır almalıdır

Kendisine ‘ben Kürdüm ve de yurtseverim’ diyen herkesin, öncelikle bu gerçeği görmesi ve mevcut KDP politikalarına karşı bu temelde açık tavır ve tutum alması gerekir. Artık hamaset düzeyine varan ilkesiz “Kürt birliği” ve “ulusal birlik” söylemlerinden kurtulmak gerekir.

Kürt ulusal birliğinin özgürlük düzeyindeki bir yurtseverlik ve demokratlık ilkelerine dayanması gerektiği açıktır. İşgalin, sömürgeciliğin ve soykırımın her türüne karşı çıkması gerektiği ortadadır. Çok açık ki, sömürgeciliğe ve soykırıma karşı mücadele, işbirlikçiliğe ve ihanete karşı mücadeleden ayrılmamaktadır.

Burada Şoreşleri, Tolhildanları, Axinleri, Brüskleri, Serdemleri ve Serwerleri, tüm Xelifan şehitlerini bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz.

Onlar Kürtlüğün, insanlığın, özgür ve demokratik yaşamın onurudurlar. Onlar işbirlikçi-ihaneti net bir biçimde ortaya çıkartarak, bize doğru yolu ve ne yapmamız gerektiğini gösterdiler. Onlar tüm Kürtlerin, halkların, kadınların, özgürlükçü ve demokratik güçlerin kahraman şehitleri oldular.

Hepimizin görevi Onları doğru anlamak ve anılarına doğru sahip çıkmaktır. Etraflarında kenetlenmek ve amaçlarını başarma mücadelesi vermektir. Zafere kadar faşist-soykırımcılığa ve işbirlikçi-ihanete karşı mücadele etmektir.

Ancak bunu yapanlar devrimci ve yurtsever, özgürlükçü ve demokratik olabilirler. Gerisi boş laftır, kendini kandırmadır ve işbirlikçi-ihanete çanak tutmaktır. Hiç kimse böyle olmamalı, bu duruma düşmemelidir.

SELAHATTİN ERDEM

 

YORUM GÖNDER

ZİYARETÇİ YORUMLARI

BENZER KONULAR

EN GÜZEL YOLDAŞLARI ANARKEN

TARİHİ 15 AĞUSTOS ATILIMI ve YARATTIĞI SONUÇLAR

ZAFERE GİDERKEN TOPLUMSAL BİRLİK ANI

MEŞRU SAVUNMA NEDİR?

15 AĞUSTOS ATILIMI KÜRDÜN ÖZGÜR TARİH YAZIMIDIR

ÖNDERLİK GERÇEKLİĞİ

15 AĞUSTOS DESTANI VE KAHRAMAN EGÎT GERÇEKLİĞİ!

ZİLAN BİR FEDAİ GELENEĞİDİR

KDP, TC’NİN SAHADAKİ FAAL KONTRA JİTEMİDİR

ÖNDERLİKSEL PARADİGMANIN ZAFERİ

KÜRT İSYANLARI VE İÇ İHANET

ULUSLARARASI CEZA MAHKEMELERİNDE SAVAŞ SUÇLARI

PKK İRADELEŞEN VİCDANIN HAKİKAT KILAVUZUDUR

BARIŞ GÖRÜŞMELERİ VE TASFİYE SÜRECİ

TALİBAN - AFGANİSTAN

ULUSLARARASI CEZA MAHKEMESİ ROMA STATÜSÜ

ORTADOĞU'DA ÇÖZÜM ARARKEN

VARLIĞIMIZIN TEMİNATI TOPLUMSAL ÖZ SAVUNMA BİLİNCİDİR

ÖNDERLİK PARADİGMASI - ORTADOĞU

BİLGE ÖCALAN BİZLERİ TOPLUMSAL ÖZ SAVUNMAYA ÇAĞIRIYOR

HAKİKAT ARAYIŞI OLAN GENÇLİĞE!

YAŞANAN ŞAHADETLERİ DOĞRU ANLAMLANDIRABİLMEK

HER HAKİKAT ARAYIŞI, HAKSIZLIĞA KARŞI MÜCADELE İLE BAŞLAR

DÜNDEN BUGÜNE AÇLIK GREVLERİ

ZİMANEK

YİĞİTLİK YÜREK İŞİDİR! 

ÖZE YABANCILAŞMA VE İNSANİ DUYARLILIKLAR ÜZERİNE

KÜRT HALKINA KARŞI ULTRA FAŞİZMİN DARBE DİNAMİĞİ DEVREDEDİR

GERASİMOV DOKTRİNİ NEDİR?

OTONOM MÜCADELE-SAVAŞ DÖNEMİ

TÜRKİYE'NİN DİRİ FAŞİZM BELLEĞİ KÜRT HALKINA BİLENİYOR

PKK ÖZGÜRLEŞTİREN BİR ÖZ DİRENİŞ HAKİKATİDİR

DÜŞMAN BİLİNCİ ve DÜŞMANA ÖFKE

ULRİKE MEİNHOF: SİLAHLANMAYAN ÖLÜR, ÖLMEYENLERSE CANLI CANLI CEZAEVLERİNE GÖMÜLÜR

KLASİK SİYASAL AKIMLAR VE DEMOKRATİK TOPLUMCULUK

MAKRO TARİH OLARAK ANNALES F. BRAUDEL VE ABDULLAH ÖCALAN (1. BÖLÜM)

F. BRAUDEL  A. ÖCALAN MEKAN-ZAMAN-SÜRE KAVRAMLARI (2. BÖLÜM)

TEMSİLİ DEMOKRASİ

AFGANİSTAN: KAZANAN KİM KAYBEDEN KİM?

DERSİM'İN TESLİMİYETİ SEÇEN ÇOCUKLARI

DEĞERLER AŞINMASINI ÖZGÜR BİR RUHSAL DİRENİŞ DURDURUR

İMRALI DEMOKRATİK DİRENİŞ ÇİZGİSİ NEYİ İFADE EDİYOR

ŞEHİT CİHAN'I HATIRLAMAK

ISIS started? Turkey attacks Yezidis in Iraq

ÖZEL SAVAŞ TROLLERİNE KARŞI APOCU İDEOLOJİK REFLEKS

ATEŞKES VE ÖCALAN'I SAVUNMAK

TARİHİ TOPLUMSALLIĞIN İSYANI OLARAK HALKLAR ÖNDERİ ÖCALAN

''ADIM ABDULLAH''

AVRASYACI KLİĞİN PKK DÜŞMANLIĞINI DOĞRU KAVRAMAK

ULUS-DEVLETCİLİK VE TOPLUMCULUK

KANLI TOPRAKLARDA BARIŞI YEŞERTEN BİLGE

MİLLİYETÇİLİKTEN DEMOKRATİK ULUSÇULUĞA

DEMOKRATİK SİYASET: TARİHSEL KÖKEN -2-

DEMOKRATİK SİYASET: TARİHSEL KÖKEN -1-

PKK'NİN TASFİYESİ KONSEPTİ - ORTADOĞU

KİTLESELLEŞEN BİR ANTİFAŞİST SOKAK MÜCADELESİ SÜRECİ KARŞILAR

YEREL DEMOKRATİK YÖNETİMLER

DEVLETSİZ YAŞAMAK MÜMKÜN MÜ?

İKTİDAR VE GÜÇ

BİREY TOPLUM ÇELİŞKİSİ VE SÖMÜRGE KİŞİLİK GERÇEKLĞİ (1.BÖLÜM)

BİREY TOPLUM ÇELİŞKİSİ VE SÖMÜRGE KİŞİLİK GERÇEKLİĞİ (2.BÖLÜM)

KUANTUM FİZİĞİNİN SİYASET BİLİMİNE UYARLANMASI (GİRİŞ)

ÖZGÜR YURTTAŞ HAREKETİNİN TEMEL ÖZELLİKLERİ

KÜRTLER VE İHANET

AFGANİSTAN ÜZERİNE

BiREY TOPLUM ÇELİŞKİSİ  VE SÖMÜRGE KİŞİ  GERÇEKLİĞİ (3.BÖLÜM)

“TC JİTEMİ KDP’NİN KÜRDİSTAN DEVRİMİNİ GASP ETME PLANI”

GERÇEK AŞK NEDİR 

KUANTUM FİZİĞİNİN SİYASET BİLİMİNE UYARLANMASI (1.BÖLÜM)

MANKURTLAŞAN TÜRK SİYASETİNİN ÇÖKÜŞÜ

KOMÜNALİTE ÜZERİNE

TÜRKİYE'DE ULUS-DEVLET VE DEMOKRATİK ULUSLAŞMA SÜRECİ -1-

KUANTUM FİZİĞİNİN SİYASET BİLİMİNE UYARLANMASI 2.BÖLÜM

TÜRKİYE'DE ULUS-DEVLET VE DEMOKRATİK ULUSLAŞMA SÜRECİ -2-

KUANTUM FİZİĞİNİN SİYASET BİLİMİNE UYARLANMASI (3.BÖLÜM)

KUANTUM FİZİĞİNİN SİYASET BİLİMİNE UYARLANMASI (4.BÖLÜM)

TÜRKİYE'DE ULUS-DEVLET VE DEMOKRATİK ULUSLAŞMA SÜRECİ -3-

BAYRAK VE ÇOCUK

KUANTUM FİZİĞİNİN SİYASET BİLİMİNE UYARLANMASI (SONUÇ )

HERKESİN BİLDİĞİ 'SIR' DEĞİLDİR! 

MODERNİTENİN  BİTMEYEN PROJESİ: TALİBAN

PKK’NİN GÖRKEMLİ DEVRİM ÇAĞINDA DİRENİŞLE NEWROZLAŞMAK

DEHAKLAŞAN İLKEL MİLLİYEÇİLİK EN TEHLİKELİ İDEOLOJİDİR

ERBİL SEMALARINDA KAMİKAZE DRONE OYUNLARI

TOPLUMSAL YOZLAŞMANIN PANZEHİRİ GENÇLİK ÖNCÜLÜKLÜ DİRENİŞ ve ÖZ SAVUNMADIR! 

ÇALIŞMALARIMIZDA YANLIŞ SİYASALLAŞMALAR

MEŞRULUĞUN KAYNAĞI: AHLAKİ VE POLİTİK TOPLUM

KAPİTALİZM DÜNYANIN SONUDUR

DEMOKRATİK MODERNİTE EKSENİNDE İDEOLOJİK YERELLEŞME (1)

AHLAKİ VE POLİTİK GÖREVLER

İMRALIDA GUANTANAMO ÖZEL NATO HUKUK REJİMİ UYGULANIYOR

SANATÇI HİSSİ SAVAŞÇI HİSSİ

DEMOKRATİK MODERNİTE EKSENİNDE İDEOLOJİK YERELLEŞME (2)

IRAK SEÇİMLERİ ÜZERİNDE TÜRKİYE GÖLGESİ VE GÜNEY PARADOKSU

MUHTEŞEM YALNIZLIK VE BİZ !

AHLAKİ VE POLİTİK TOPLUM BOYUTU (DEMOKRATİK TOPLUM)

DEMOKRATİK MODERNİTE EKSENİNDE İDEOLOJİK YERELLEŞME (3)

DEVRİMCİ KÜLTÜR ve AHLAK (1. BÖLÜM)

DEVRİMCİ KÜLTÜR ve AHLAK 2.BÖLÜM

HEVAL ŞÜKRÜ'YÜ  UĞURLARKEN

''SOSYALİZMİN KÜRESEL YÜKSELİŞİNDE PKK'NİN ÖNCÜLÜK ROLÜ''

SÖMÜRGE ÜRETİM TARZINDAKİ SINIF ÇELİŞKİSİNİN ANALİZİ 1.BÖLÜM

ANLAM YÜKLÜ ZAMANLARDA 'ÖZGÜR İNSAN'LA DİYALOGLAR

TARİHTEN GÜNÜMÜZE KADININ ÖZ SAVUNMASI 13.BÖLÜM

DEVRİMCİ KÜLTÜR ve AHLAK 3.BÖLÜM

SÖMÜRGE ÜRETİM TARZINDAKİ SINIF ÇELİŞKİSİNİN ANALİZİ 2.BÖLÜM

DEVRİMCİ KÜLTÜR ve AHLAK 4.BÖLÜM

GÜNEŞ ÜLKESİNDE DİRİLİŞİ ÖNDER APO VE ŞEHİTLER GERÇEKLEŞTİRDİ

PSİKOLOJİK SAVAŞ ÜZERİNE

DEVRİMCİ KÜLTÜR ve AHLAK 5.BÖLÜM

“Dijital medya tasfiyeciliğinin zehirleme virüsü”

ÖNDERLİKTE YAŞAM, BİRDEVRİMCİ MÜCADELEDİR

DEVRİMCİ KÜLTÜR ve AHLAK (6.BÖLÜM)

PARASTİNA REWA U PARASTİNA CEWHERİ

DEVRİMCİ KÜLTÜR ve AHLAK (7. BÖLÜM)

KCK'DEN ULUSLARARASI TOPLUMA 'KİMYASAL SİLAH' MEKTUBU

HDP YÜZDE 15 AMA FAŞİZM VAR KİMYASAL SİLAHLAR VAR

DEVRİMCİ KÜLTÜR ve AHLAK 8.BÖLÜM

İSYAN FAŞİZME KARŞI BİR SİVİL ANGAJMAN HAKKIDIR

DEVRİMCİ KÜLTÜR ve AHLAK (9.BÖLÜM)

DEVRİMCİ KÜLTÜR ve AHLAK (10.BÖLÜM)

AN SERKEFTİN AN SERKEFTİN PKK

DEVRİMCİ KÜLTÜR ve AHLAK 11.BÖLÜM (SON)

KATİLLERDEN HESAP SORMA ZAMANI

İLK SÖZ

3.DÜNYA SAVAŞINDAN ÇIKIŞI SAĞLATACAK TEK GÜÇ DEMOKRATİK HALK DEVRİMİDİR

FAŞİZM TOPLUMU ŞİDDETLE YÖNETMEK İSTER

DÖNEMİN GÖREVİ DEVRİMCİ HALK SAVAŞIDIR

DEVRİMCİ HALK SAVAŞI VE DEMOKRATİK SİYASET

DİRİLİŞTEN KURTULUŞA ÖZGÜRLÜK AŞKI EN TEMEL GÖREVİMİZ

“SEÇİMLERE ENDEKSLENMİŞ ÇÖZÜM BEKLENTİLERİ ÜZERİNE”

ZİHNİYET DEVRİMİ HAKİKAT DİYALOGLARINDA SAKLI

İHANETİN BEDELİ, YOK OLUŞA DOĞRU!

ÖZEL SAVAŞ; BİLİNÇLENEREK, ÖRGÜTLENEREK, DAYANIŞMA İÇERİSİNE GİREREK YENİLGİYE UĞRATILABİLİR

TÜRK DEVLETİNİN PSİKOLOJİK SAVAŞ YÖNTEMLERİ

ÜÇÜNCÜ ÖNDERLİKSEL DOĞUŞ

KÜRTLER DEMOKRATİŞLEŞMENİN ÖNCÜSÜDÜR

DEVRİMCİ EN USTA SANATKÂRDIR

9 EKİM KOMPLOSU 24’ÜNCÜ YILINA GİRERKEN

ÖZGÜRLÜKTEN KORKMAK ESARET GETİRİR

DEVRİMCİ AHLAKİ HÜMANİZMANIN SİYASİ TEMSİLİ

YURTSEVER HALKIMIZA VE DEMOKRATİK KAMUOYUNA!

YURTSEVER KÜRDİSTAN HALKINA VE TÜM KAMUOYUNA

DİJİTAL MEDYADA GÜNDEM ÖNDER ÖCALAN REFERANDUMU

ACIMIZ, BİLİNCE DÖNÜŞEN EYLEMDİR

ÜÇÜNCÜ YOLU ÖRGÜTLÜ VE EYLEMLİ KILMAK

ÖNDERLİĞİMİZİN ÖZGÜRLÜĞÜ YEGANE AMAÇ VE HEDEFİMİZDİR

“DEĞERSİZLİK” AYMAZLIĞI

EMEK VE YAŞAM BAĞLARI

ÖNDERLİK ÇİZGİSİNİN BAŞARISI VE HDP

ÖNDERLİK GERÇEĞİ BÜYÜK BİR EMEK YOĞUNLAŞMASIDIR (1.BÖLÜM)

XELİFAN ŞEHİTLERİ ONURUMUZDUR

MİLİTAN DİLSİZ KONUŞANDIR

ÖNDER APO, BİR HALKIN VAROLMA TARİHİ

ÖNDERLİK GERÇEĞİ BÜYÜK BİR EMEK YOĞUNLAŞMASIDIR (2.BÖLÜM-SON)

ŞİMDİ PKK ZAMANI!

PLATFORM MEVZİDİR,TERK ETMEK SUÇTUR!

ORTADOĞU'DA SUNNİ SEÇİM BLOKLARI İNŞASI

AHLAK FELSEFESİ Mİ VİCDAN FELSEFESİ Mİ?

GÖÇ, GÖÇ...

FAŞİST SALDIRILAR KARŞISINDA NE YAPMALIYIZ?

DEVRİMCİ HALK SAVAŞINI BÜYÜTEREK ‘ÖZGÜRLÜK ZAMANI’ HAMLESİNİ ZAFERLE TAÇLANDIRACAĞIZ

DEVRİM, KENDİ İÇİNİ NETLEŞTİRME HAREKETİDİR (1. BÖLÜM)

DEVRİM, KENDİ İÇİNİ NETLEŞTİRME HAREKETİDİR (2. BÖLÜM)

APOCU MİLİTAN KİŞİLİK  (1. BÖLÜM)

“HAKİKAT AŞKTIR AŞK ÖZGÜR YAŞAMDIR”  “Önder APO”

APOCU MİLİTAN KİŞİLİK (2.BÖLÜM)

HAKİKAT PENCERESİNDEN KADRO

KÜRT AŞKI

TOPLUMUN ÖZGÜRLEŞMESİ

SİSTEM KARŞITI HAREKETLER

APOCU MİLİTAN KİŞİLİK (3.BÖLÜM)

BİLİM İLE İKTİDARIN BİRLEŞTİĞİ SAHA: DEMOGRAFYA (1.BÖLÜM)

KADIN’I ARAMAK VE HAKİKATİN UMUDUNA ERİŞMEK

SINIRSIZLIK VEYA MEZOPOTAMYALI OLMAK

AİLE SORUNU VE AİLENİN DEMOKRATİKLEŞMESİNİN ÖNEMİ

ALEVİLİK KARDEŞLİĞİN ÖZÜDÜR

APOCU MİLİTAN KİŞİLİK (4.BÖLÜM)

ORTADOĞU'DA DEMOKRATİK MODERNİTE ÇÖZÜMÜ

TANRI VE TANRIÇA ARASINDAKİ SAVAŞ

ANLAMIN HAKİKAT BİLGELİĞİ

APOCU MİLİTAN KİŞİLİK (5.BÖLÜM)

BİLİM İLE İKTİDARIN BİRLEŞTİĞİ SAHA  DEMOGRAFYA (2.BÖLÜM)

HAKİKAT PENCERESİNDEN KADRO (2.BÖLÜM)

KENDİ TOPLUMSALLIĞINI BİZZAT YARATMAYA GİRİŞEN ÖNDER APO

ÖZGÜRLÜK ZAMANI HAMLEMİZİ,ÇÖKERTME PLANI'NI ÇÖKERTMİŞTİR

TÜRK DEVLETİNE KİMYASAL SİLAH KULLANMA AYRICALIĞI

PKK VE ÖNDERLİĞİNE KURULAN NATO GLADİOSU KOMPLOSUNUN ŞİFRESİ: OLOF PALME SUİKASTI

HAKİKAT PENCERESİNDEN KADRO (3.BÖLÜM)

ARTIK SAVAŞIN KARAKTERİ DEĞİŞTİ!

APOCU MİLİTAN KİŞİLİK (6.BÖLÜM)

KÜRDÜN TARİHİ ACILARININ DERMANIDIR PKK

APOCU MİLİTAN KİŞİLİK (7.BÖLÜM)

HALEPÇE'DEN WERXELÊ'YE KÜRTLERİN KİMYASALLA MÜCADELESİ

RADİKAL DEMOKRASİYİ KÜRTLERDEN ÖĞRENECEĞİZ

SOYKIRIMA KARŞI YENİLMEYEN STRATEJİ

ULUSLARARASI KOMPLO VE DEM DEMA AZADİYÊ HAMLESİ

APOCU MİLİTAN KİŞİLİK (8.BÖLÜM)

40 YILLIK MÜCADELE TARİHİNİN ZİRVESİ: ROJAVA KADIN DEVRİMİ

PKK SÖMÜRGECİLERİN BÖLDÜĞÜ KÜRDİSTAN SINIRLARINI BİRLEŞTİRİYOR

KAYALARDA KÖK SALMAKTIR GERİLLACILIK (1.BÖLÜM)

KİMYASAL SİLAHLARIN YASAKLANMASI ÖRGÜTÜ NEDEN SESSİZ?